Göz Altı Morlukları

0
12

Kadınların korkulu rüyası gözaltı morlukları. Başlıca sebepleri yorgunluk, uykusuzluk, sigara, alkol olan ancak çoğu zaman kişinin genetiği ile de alakalı olan gözaltı morlukları kadınların korkulu rüyası haline gelmiştir. Bu morluklar uyku ve beslenme düzeni, gün içinde yeterli dinlenme, gerekli miktarda su tüketimi ile kontrol altına alınabilir.

Fakat genetik gözaltı morlukları ile nasıl baş etmeliyiz?
Makyaj hileleri ile… Birkaç ufak adım bu sorunla baş edebilir. Öncelikle belli bir markaya bağlı olmamakla birlikte düzenli gündüz ve gece gözaltı bakım kremleri kullanılmalı ve cilt beslenmelidir. Makyaja başlamadan önce buzdolabında beklettiğiniz buz kalıplarını göz altlarınızda 2-3 dakika gezdirerek şişlikleri indirebilirsiniz. Sonraki adım bu işlemin demirbaşı olan corrector(renk düzenleyici).

Eğer göz altlarınız kızarıksa yeşil ve mavi tonları, mor ise kızıllık içerek ya da somon renkler işinizi görecektir. Eğer elinizde corrector yoksa bunu kırmızı bir rujla hafif bir uygulama ile de sağlayabilirsiniz. Kırmızı rengi göz altlarımıza ince üç şerit halinde sürdükten sonra nemli bir makyaj süngeri yardımı ile dağıtıyoruz. Üzerine ten rengimize uygun fondötenimizden bir renk açık gözaltı kapatıcımızı sürüp farklı bir sünger ya da fırça yardımı ile dağıtıyoruz. Artık ortada göz altı morluğu bir sorun kalmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz