Makyaj Hataları

Kadınlar olarak bakımlı, çekici ve sağlıklı görünmeyi seviyor ve bunu belli zamanlarda makyaj ile sağlıyoruz. Ancak yaptığımız bazı makyaj hataları ile bazen olmak istediğimizden çok farklı bir görüntüye kavuşuyoruz, daha yaşlı, daha solgun görünebiliyoruz. Bunu engellemek ve istediğimiz görünüme kavuşmak aslında çok basit.
Her şeyden önce zemini doğru ayarlamak için ten rengimize uygun fondöteni seçmeliyiz. Bu işlem için yapmamız gereken şey fondöteni el bileğimizde ya da çenemizde denemek yerine sadece boynumuzda denemeliyiz en net sonuca bu işlem ile varırız. Yapılan diğer bir hata fondöten renginden neredeyse 4-5 ton açık bir gözaltı kapatıcısı uygulamak. Bu bizi sanılanın aksine fresh değil yapay bir görüntüye kavuşturur. İstediğimiz görünüm için yapmamız gereken seçim fondöten renginden 1 ton açık bir kapatıcıdan yana olmalıdır.

Diğer kafa karıştıran konu cilt tipi dikkate alınmadan cilde uygulanacak renkli boyalar(göz farı, allık…). Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ışıltılı allıklar tercih edilmemelidir. Göz kapaklarınız çabuk yağlanıyorsa ışıltısı olmayan mat pudra ürünler tercih etmelisiniz. Geri kalan seçimleri de cilt tipinize uygun olarak uygulamalısınız.