Nasıl Başarılı Olunur?

0
15

Hepimiz başarılı olmak istiyoruz. İşte, aşkta, bazen kumarda, eğitimde, sosyal ilişkilerimizde, atıldığımız bir hobide, spor dalında, kombin seçimlerimizde ve aklınıza gelebilecek her konuda. Hep iyi, hep konuşulan olmak istiyoruz.
Peki, bu kadar arzulayıp, istediğimiz ‘ başarı’ kavramı için ne yaptık? Ne yapıyoruz? Neyimizi değiştiriyoruz? Neler için fedakarlık yapıyoruz?

Başarılı olmak için yapılması gereken en temel davranış; başarıyı kıskanmamaktır. Evet. Çok kolay gibi gözüken bu tutum bizi başarıya taşıyacak. Herhangi bir konuda başarılı olma için yapmamız gereken şey bir yol çizmek ve hedef belirlemek. Bizimle alakası olmayan, sadece ‘başarılı’ olduğu için kafamızı meşgul eden hiçbir kişi veya durum değil.
Sabır… Evet, başarıya giden yolu plan ve hedeflerle yazıp çizdik peki ona gerekli anlayışı, kendimize de gerekli zamanı verdik mi? Kabulleniş… Yolumuzdaki herhangi bir sorunda, aksaklıkta onu kabul edip düzeltmeye çalıştık mı? Güç… Bu yolda ailemizden, eş, dostumuzdan gerekli gücü ve desteği aldık mı? Kararlılık… Planımız ve hedeflerimiz tıkır tıkır işliyor… Peki, biz hangi konu üzerinden başarı sağlamak istediğimizden emin miyiz? Eğer tüm bu sorulara ‘EVET’ diyorsak başarıya ulaşmak için hiçbir engelimiz yok demektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz