Selfie Taktikleri

0
15

Selfie! Yani öz çekim. Günümüzde hepimizin tek derdi kendimi daha iyi nasıl fotoğraf çekebilirim. Daha iyi bir arka plan için ne yapmalıyım…

Bunun için her şeyden önce mega pikseli kaliteli bir kameraya ihtiyacınız var. Gerisi bazı ihtiyaçlar doğrultusunda karşılanacaktır.
Öncelikle kendinizi ya da bir başkasını fotoğraf çekmeden önce mutlaka kameranın camını temizlemelisiniz. Basit bir adım gibi gözükse de fotoğraf kalitesini çok etkiliyor. Kendinizi veya bir başkasını çekerken tek elinizi kullanmayın fotoğrafı iki elinizi de kullanarak çekin. Çünkü her ne kadar daha kolay gelse de tek elde denge sorunları yaşanıyor. Siz farkında olmasanız bile elinizi titretmiş bulunuyorsunuz bu da fotoğrafın kalitesini düşürüyor.

Diğer bir nokta ise zum yapmak. Objenin yakınlığının nerede olmasını istiyorsanız oranı siz ayarlayın kesinlikle telefon ya da bir makine üzerinden zum özelliğini kullanarak mesafeyi ayarlamayın. Fotoğraf çekme konusunda ufkunuzu geliştirin. Hep aynı pozları, aynı kişileri çekmeyin; ters ışığı deneyin bazı durumlarda ters ışık fotoğrafa vizyon katabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz